spoleczenstwo

Polacy są nierobami?

Tytuł ostry, ale i moje poirytowanie w tej chwili jest dość spore. Właśnie przeczytałem o grupie osób, które mają zamiar protestować, gdyż chiałyby, aby święto Trzech Króli było dniem wolnym od pracy. Wydarzenie to zbiega się idealnie z wynikami ostatnich sondaży, w których Polacy mieli okazję wypowiedzieć się na temat tego, czy chcieliby, aby dniem wolnym od pracy był Wielki Piątek.

Zgoda, pytanie w sondażu było głupie, bo każdy odpowie, że by chciał (tak samo, jakbyśmy zadali pytanie „czy chcesz zarabiać więcej”). Ale jednak te dwa fakty pokazują, że Polacy mają tendencję do domagania się wolnego (oraz ciągłych podwyżek).

Ciekaw jestem natomiast, jak brzmiałaby odpowiedź na pytanie „Czy chcesz, aby Wielki Piątek był dniem wolnym od pracy, w zamian za 1/253 część Twoich rocznych dochodów (60PLN w przypadku płacy minimalnej; 150PLN w przypadku średniego wynagrodzenia).

Zauważcie też, że jakość pracy znacznie ostatnio spada. Zapewne w tej chwili generalizuję, ale udajcie się na zakupy do dowolnego sklepu i zwróćcie uwagę na jakość obsługi. Najlepiej jest to widoczne na przykładzie sklepów z ubraniami, gdzie mimo tego, że towar jest pognieciony i porozwalany, obsługa i tak ma czas na pogawędki (czym jest tak zajęta, że nierzadko nie ma kiedy odpowiedzieć „dzień dobry” klientowi)…

Reklamy
Zwykły wpis

9 myśli w temacie “Polacy są nierobami?

 1. Kobieta z lekką dłonią pisze:

  Doodge, koniecznie zmień sklepy w których zaopatrujesz się w odzież ;-).
  Uważam, że święte krowy – klienci mogliby zachować troszkę schludności i nie przewracać towarów na półkach =]

 2. @Kobieta z lekką dłonią:
  No jasne, że tak. Święte krowy – klienci mogliby nawet nie przychodzić do sklepu i grzecznie prosić sprzedawcę przez drzwi, czy byłby łaskaw podać im losowo wybrany towar, który tylko jest pod ręką, o ile oczywiście ma czas i ochotę…

 3. DrYoung pisze:

  Pytanie wcale nie jest głupie, ja odpowiedziałem „nie” i na 10 moich znajomych, których o to pytałem 8 odpowiedziało „nie”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s