polityka

Nakazujemy, abyś dzień święty święcił! – tako rzecze Partia

Wkrótce po tym, jak sam Prezes skarcił rząd za odwracanie uwagi od ważnych tematów i zawracanie Polakom głowy jakimiś dysputami o EUR, posłowie PiS postanowili pokazać, co jest naprawdę ważne. I tak oto złożyli w sejmie projekt ustawy, która nakazuje osobom prywatnym wywieszenie flagi dnia 3 maja.

Od razu przypominają się te wszystkie wesołe państwa, w których obywatele kochają swojego wodza i z własnej, zupełnie nieprzymuszonej przez nikogo woli, postanawiają w dzień urodzin swego władcy wyjść na ulice i głośno dziękować mu, za okazaną dobroć. W sumie, dlaczego nie pójść by jeszcze trochę dalej i nie zorganizować obowiązkowego pochodu 3-cio majowego. Można by nawet w trakcie takiego pochodu sprawdzać obecność.

Swoją drogą jednak pozostało trochę rozsądku w głowach posłów, gdyż sami stwierdzili, że karanie za niedopełnienie obowiązku wywieszenia flagi byłoby absurdem. Szkoda, że słowo „absurd” nie przyszło im do głowy trochę wcześniej.

Nie mam nic przeciwko pomysłom, mającym na celu zwiększenie świadomości obywatelskiej Polaków (bo rzeczywiście nie jest z nią za dobrze), ale świadomości, a tym bardziej patriotyzmu, nie buduje się nakazami. Chyba, że rozumiemy patriotyzm jako umiejętność bezmyślnego wywieszenia flagi w odpowiednie dni, bo tak każą…

Wykop ten wpis

Reklamy
Zwykły wpis

8 myśli w temacie “Nakazujemy, abyś dzień święty święcił! – tako rzecze Partia

 1. Kobieta z lekka dłonią pisze:

  Pamiętam, że jako dziecko wycinałam flagi z papieru, malowałam farbami, przyczepiałam do kierownicy roweru i śmigałam po drogach i bezdrożach ;-).
  Najpiękniej jednak było, gdy kolega przyniósł prawdziwą flagę z przepięknej tkaniny. Biegaliśmy z nią po polach pod wiatr.
  Dziś trudno wyjaśnić mi przyczyny ówczesnego postępowania ;-)

 2. DrYoung pisze:

  Mnie najbardziej w tym wszystkim niepokoi zupełnie inna sprawa, a mianowicie kompletna dewaluacja prawa. Ustanowimy sobie jakieś prawo, bez przepisów wykonawczych, bez sankcji karnych, a wręcz powiemy, że nie trzeba go przestrzegać? To po jaką cholerę?

 3. @DrYoung:
  Bo możemy… Bo jak będą wybory, to będziemy mogli powiedzieć, że coś zrobiliśmy… Bo głupio się przyznać, że przez 4 lata siedzieliśmy, pobieraliśmy diety i totalnie niczym się nie zajmowaliśmy, bo też na niczym się nie znamy…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s