biznes, polityka

Bardzo niezrozumiałe posunięcie

Można mieć wiele wątpliwości, czy rząd PO i PSL się sprawdza i czy ciężko pracuje. Jest wiele głosów (głównie medialnych), że po prostu się obija. I rzeczywiście w niektórych sferach dzieje się stosunkowo niewiele. Trzeba jednak przyznać, czego dziennikarze zazwyczaj zapominają uczynić, że w Ministerstwie Gospodarki praca wre. Dokonany został tu chyba swoisty podział ról: Pawlak zajmuje się tematami lotnymi, jak kwestia elektrowni atomowych, natomiast Szejnfeld jest od „nudnych” spraw.

Może właśnie to, że owe „nudne” sprawy mało interesują przeciętnego Polaka-pracownika, a tym samym nie obchodzą prawie w ogóle znacznej części dziennikarzy, społeczeństwo nie zauważyło, że w ciągu ostatniego roku powstało i zostało wdrożonych wiele rozwiązań ułatwiających Polakom rozwój gospodarczy (zakładanie i prowadzenie firm, zatrudnianie pracowników, kontakt z administracją, itd.) O ile można rządowi PO zarzucić wiele, to na pewno nie można oskarżyć drużyny Donalda Tuska o niespełnianie obietnicy ułatwienia życia gospodarce.

Tym większe było moje zdziwienie, gdy dzisiaj przeczytałem newsa o nowelizacji kodeksu pracy i przepisów BHP, która powoduje, że od 18 stycznia bieżącego roku, każda firma, która zatrudnia choć jednego pracownika, będzie zobowiązana do musiał wyznaczenia osób odpowiedzialnych za udzielenie pierwszej pomocy, ewakuację z zakładu pracy oraz ochronę przeciwpożarową. Na pierwszy rzut oka wygląda to całkiem sensownie, ale… Na przykład osoba odpowiedzialna za ochronę przeciwpożarową, będzie musiała ukończyć odpowiednie szkolenie, kosztujące około 1200PLN.

Jasne, można teraz powiedzieć, że co to jest 1200PLN dla tego złego, krwiopijczego przedsiębiorcy.

Reklamy
Zwykły wpis

5 myśli w temacie “Bardzo niezrozumiałe posunięcie

  1. Własnie i tym samym pisałam u siebie. I jakoś trudno mi uwierzyć, że nie cieszą sie koedzy Pawlaka: jak nie za cząstki etatów to za szkolenia – sporo kasy wyciągną od przedsiębiorców.

  2. @Marzatela:
    Wiesz, ja doskonale rozumiem, kto się cieszy. Tylko jakoś nie mogę zrozumieć, jak Tusk to przepuścił. Bo o ile media może się tym nie zainteresują, to elektorat PO raczej tak. A przecież taka zmiana sprawia, że te wszystkie zabawy w sprawianie, aby życie przedsiębiorców było prostsze, i szukanie drobnych kwot, którymi można odciążyć budżety firm, są trochę bezcelowe…

    Czy wiesz, skąd to wypłynęło? Bo przyznam się, że nie sprawdzałem, ale spodziewam się, że przeszło to przez MPS, czyli Panią Fedak (PSL). Chciałbym zobaczyć miny Tuska, Szejfelda i Palikota, gdy tym przeczytali. Bo jednak naiwnie chciałbym wierzyć, że to nie jest projekt zatwierdzony przez PO.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s