Niedzielne linki

A czy Ty umiesz napisać e-maila?

W niedziele staram się odpocząć od polityki (i innych niekoniecznie przyjemnych rzeczy). Każdemu z nas przyda się chwila, aby się zatrzymać i wszystko na spokojnie przemyśleć. A ponieważ nie jestem fanem bezczynnego wylegiwania się przed TV, to serwuję Wam zawsze linki do kilku artykułów o ogólnie pojętym samodoskonaleniu (choć nie tylko), które moim zdaniem warto przeczytać.

Z pewnością każdy z nas odpowiedziałby na postawione w tytule pytanie twierdząco. Przecież codziennie posługujemy się pocztą elektroniczną i jesteśmy w tym najlepsi na świecie. Czy na pewno?

Ze swojej strony dodam jeszcze, że kolejnym bardzo często popełnianym błędem jest bezmyślne załączanie do maili plików w formacie doc. Dlaczego? Otóż wbrew powszechnym przekonaniom, format ten nie jest standardem (hmm, czy ja już o tym kiedyś nie wspominałem?). Szczególnie okrutne jest wysyłanie pliku stworzonego w najnowszej wersji programu MS Word, którego starszymi wersjami tegoż programu otworzyć się nie da. Poza tym, czy aby na pewno chcesz dać adresatowi możliwość edycji przesyłanego dokumentu? Może zatem lepiej dołączyć PDFa?

Reklamy
Zwykły wpis

2 myśli w temacie “A czy Ty umiesz napisać e-maila?

  1. lis.powszedni pisze:

    po przeczytaniu tej notki od razu poczułam się lepiej. nie popełniam żadnego z wymienionych tu błędów. normalnie mistrzu jestem ;-)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s