Niedzielne linki

Niedzielne linki: jak osiągnąć cel?

W niedziele staram się odpocząć od polityki (i innych niekoniecznie przyjemnych rzeczy). Każdemu z nas przyda się chwila, aby się zatrzymać i wszystko na spokojnie przemyśleć. A ponieważ nie jestem fanem bezczynnego wylegiwania się przed TV, to serwuję Wam zawsze linki do kilku artykułów o ogólnie pojętym samodoskonaleniu (choć nie tylko), które moim zdaniem warto przeczytać.

  • 7 Ways to Overcome the Fear of Failure – od dziecka wpajany jest nam lęk przed porażką, dlatego też większość z nas panicznie boi się samej próby osiągnięcia wyznaczonego celu. Czy pamiętacie jeszcze artykuł o postanowieniach noworocznych? Nawet tam pojawiły się głowy, że to nie ma sensu, bo i tak z pewnością nie uda się ich dotrzymać. Czy jednak ten lęk naprawdę jest pozytywny? Wszak bez ryzyka nie ma zysku… Jak zatem go pokonać?
  • Achieving Your Dream: How to Take the First Step – gdy już przestaliśmy obawiać się samego wyznaczenia celu, staje przed nami jeszcze trudniejsze zadanie – pierwszy krok.
  • How to Keep Your Goals Moving Forward in the New Year – a gdy już zaczniemy, ważne jest, aby nie przestawać. Przerwa spowoduje, że znów będziemy musieli zmagać się z dwoma poprzednimi krokami.
  • How to Set an Appointment With Yourself – wiemy już, że kluczem do osiągnięcia celu jest okresowe kontrolowanie postępów. Zapewne powiecie, że nie macie na to czasu. A gdyby tak potraktować siebie jako swojego klienta? Czy zauważyliście, że pomimo zabiegania jesteście w stanie stawić się na wszystkich spotkaniach zapisanych w Waszym kalendarzu? Co by się zatem stało, gdyby do kalendarza wpisywać też spotkanie z samym sobą (przecież każdy jest swoim najważniejszym klientem)…
Reklamy
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s