produktywnosc, zycie

Niedzielne linki: z poślizgiem, ale wróciłem :)

W niedziele staram się odpocząć od polityki (i innych niekoniecznie przyjemnych rzeczy). Każdemu z nas przyda się chwila, aby się zatrzymać i wszystko na spokojnie przemyśleć. A ponieważ nie jestem fanem bezczynnego wylegiwania się przed TV, to serwuję Wam zawsze linki do kilku artykułów o ogólnie pojętym samodoskonaleniu (choć nie tylko), które moim zdaniem warto przeczytać.

 • How to Actually Execute Your To-Do List: or, Why Writing It Down Doesn’t Actually Get It Done – jeśli próbowaliście kiedyś korzystać z jakiejkolwiek formy ToDoList, być może zauważyliście, że samo zapisanie rzeczy, które trzeba wykonać, nie powoduje automatycznie ich wykonania. Jak sobie z tym radzić?
 • 5 Simple Steps to Purify Your Hard Drive – mogę się założyć o dowolne pieniądze, że na Waszym dysku twardym panuje niezły bałagan. Sam często borykam się z tym problemem (a najgorsze jest to, że porządkowanie dysku wcale nie jest takie proste, a dodatkowo, porządek zazwyczaj nie utrzymuje się zbyt długo). Czy można jednak coś z tym zrobić? Wszak dysk naszego komputera jest czymś w rodzaju szafki z dokumentami, a tam zazwyczaj chcemy mieć porządek.
 • 7 Things You Can Do When the Internet Connection is Out – każdemu z nas wydaje się, że nie jest uzależniony od komputera/internetu. Co jednak stało się, gdy ostatnim razem wystąpiła awaria Waszego providera? Czy nagle dom stał się pusty? Zabrakło Wam zajęć? Oto 7 pomysłów na pożyteczne wykorzystanie czasu przymusowego pobytu offline.
 • Things I wish I’d known when I was younger – zawsze lubiłem uczyć się od starszych, gdyż to może zaoszczędzić wielu błędów. Czy zastanawialiście się, czego będziecie żałować za kilkadziesiąt lat? A może warto pomyśleć, jak sprawić, aby niczego nie żałować?
 • 10 Weaknesses of Human Intelligence – bo wbrew pozorom ludzie nie są idealnymi zwierzętami (okiem informatyka).
 • The Benefits of Spending Time Alone, and How to Do It – wiele osób panicznie boi się samotności. Może jednak warto czasem spędzić trochę czasu samemu.
Reklamy
Zwykły wpis

9 myśli w temacie “Niedzielne linki: z poślizgiem, ale wróciłem :)

 1. @Kobieta z lekką dłonią:
  Udaje mi się wcielać te, które chcę. Nie ukrywam, że nie wszystkie te porady chciałbym implementować, natomiast niewątpliwie wydają się one być ciekawe.

  Najtrudniejszym lifehackiem jest dla mnie chyba wczesne wstawanie (w okolicach piątej rano). Rzeczywiście dni stają się wtedy bardzo produktywne i bardzo mi to odpowiada, jednak nadal problemem jest dla mnie wczesne chodzenie spać.

 2. Kobieta z lekką dłonią pisze:

  Najważniejszym jest, że chce się próbować, a że często efekty sa marne…raczej nie należy się tym przejmować. Liczą się chęci :)
  Powodzenia we wczesnym wstawaniu :)!

 3. Doodge, te linki to skarb :) Dzięki.
  A ze wczesnym wstawaniem nie jesteś sam :) Przez wiele miesięcy udało mi się nieludzkim wysiłkiem utrzymać poranne wstawanie. I co? W święta wszystko wzięło w łeb. Dzisiaj wstalem przed 12.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s