polityka

Konferencja, której nie było – czyli moje proroctwa

Dnia 24 października (czyli dziś) o godzinie 11:00 rozpocznie się konferencja prasowa prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego. Spróbuję tutaj przewidzieć (dla fanów Dawkinsa – zgadnąć), jakie padną tam słowa.

Drodzy rodacy. Przede wszystkim chciałbym podziękować Wam wszystkim za dwa lata dobrych rządów Prawa i Sprawiedliwości. Bo, wbrew temu, co tak wielu głosi, to był dobry, najlepszy od roku 1989, rząd. I nie wierzcie w inne opinie, tak powszechnie dziś szerzone przez zwolenników III RP. Są to tylko obrzydliwe i bezpodstawne ataki na tych, którzy chcieli coś zmienić. A przecież wszyscy wiemy, że rząd ten miał wiele sukcesów. Tak wiele, że pozwolicie, iż nie będę ich teraz wymieniał.

Chcieliśmy coś zmienić, zmienić na lepsze. Chcieliśmy odsunąć od władzy Układ. Misja ta nie powiodła się w pełni, ale przecież tylko ten, kto nic nie robi, nie ponosi porażek. Układ okazał się znacznie potężniejszy i zajadle walczył o swe życie i utrzymanie wpływów.

Obiecuję Wam jednak, że Prawo i Sprawiedliwość nie podda się, że ta przegrana bitwa, gdyż przecież nie przegraliśmy wojny, nie powstrzyma nas. Będziemy uważnie obserwować wszystkie ruchy przyszłej władzy i zbierać siły, aby wkrótce znów podjąć bezpośrednią walkę z Układem, walkę o IV RP, pozbawioną korupcji i wpływów obcych służb specjalnych, IV RP, która nie będzie prowadzić polityki zagranicznej z pozycji klęczącego, która w końcu będzie miała należny jej szacunek.

Chciałbym także przestrzec Donalda Tuska przed powoływaniem komisji śledczych. Byłby to obrzydliwy przykład zwalczania przeciwników Układu, a tym samym – dowód, że Pan Tusk trochę się pogubił i z tymi ludźmi zaczął się bratać, czemu najwyraźniej zawdzięcza swoje zwycięstwo. Ale powołanie tych komisji tylko pozornie uderzy w nas. Bardzo szybko pokażą one, że wszelkie ślady prowadzą do Platformy. Radziłbym zatem dobrze się zastanowić przed ich powołaniem.

Jeszcze raz Państwu dziękuję.

Tak ja to widzę. Czy na konferencji padną te słowa? Zobaczymy. Jestem jednak pewien, że właśnie takie przemówienie napisałbym dla Jarosława K., gdybym to ja miał je napisać.

Reklamy
Zwykły wpis

9 myśli w temacie “Konferencja, której nie było – czyli moje proroctwa

  1. mzchess pisze:

    ..BRAWO POLACY..!!…W Polsce znowu WYGRALI AGENCI i TW…!!!..BRAWO.!! ……,po czynach ich poznacie i to szybko. Na własne dupie odczujecie tą waszą zemstę za szorstkie działania PISu..! Ojciec w rodzinie też jest czasami szorstki, a nawet „przyłoży” na kolanie, ale nikt nie ma wątpliwości, że chce dobrze. Gazeta Wyborcza nie chce jednak dobrze, już wielokrotnie dawała tego przykład! Polacy zadziałali w myśl hasła:..”na złość mamie odmrożę sobie uszy”…!..a ja już liczę dni do tych zadowolonych pielęgniarek, lekarzy i milionów Polaków wracających do Polski z Irlandii!!! Bo w Polsce jest lepiej!…BBBUUUAAAHHHAAAA…
    Tylko czy wy coś z tego rozumiecie?:-(

  2. @Katya:
    Dzięki. Muszę przyznać, że od jakiegoś czasu słucham tych wszystkich przemówień i coraz bardziej podoba mi się praca polegająca na ich pisaniu. Może kiedyś ktoś mnie doceni i usłyszysz moje słowa z ust jakiegoś polityka ;)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s