polityka

Urna albo trumna!

W ostatnim czasie staram się nie czytać gazet, nie oglądać telewizji i nie słuchać radio. Boję się bowiem, że nasi „wspaniali” wymyślą coś, co bardzo skutecznie odbierze mi chęć do głosowania. Choć prawdopodobnie prędzej wrzuciłbym do urny pokreśloną kartę z wielkim napisem „Żaden z powyższych” niż nie wziął udziału w głosowaniu.

Jeśli nie jesteście jeszcze pewni, czy chcecie poświęcić część (niewielką zapewne) najbliższej niedzieli na wizytę w lokalu wyborczym, zapraszam do zapoznania się z następującymi filmikami:

A jeśli już postanowiliście zagłosować, ale nie wiecie, na kogo oddać głos, może warto poświęcić parę minut na sprawdzenie zgodności poglądów poszczególnych partii z własnymi, co umożliwiają następujące strony:

PS. Tytuł tego wpisu jest hasłem namawiającym do głosowania, wymyślonym w TOK FM przez Piotra Najsztuba.

Reklamy
Zwykły wpis

4 myśli w temacie “Urna albo trumna!

 1. DrYoung pisze:

  Heh, wyszło mi 60% zgodności z najzgodniejszą partią i 40% zgodności z najmniej zgodną. Coś jakby potwierdzenie, że programy się niewiele różnią?

  W ogóle to mnie rozwala, że jest 25 pytań i w tym są 2-3 pytania o gospodarkę. Czy to znaczy, że nie tylko ja nie wiem jakie są programy gospodarcze jakiejkolwiek z partii?

 2. @DrYoung:
  Obawiam się, że znaczna część działaczy partyjnych z tym fragmentem programu się nie zapoznała. Zauważ, że jeśli odbywa się jakaś konferencja polityków na temat gospodarki, to zawsze występuje ta sama (bardzo nieliczna) grupa ludzi (PO-Szejnfeld, PiS-Wójcik, LiD-?Borowski?; reszta partii chyba tematu gospodarki unika)

  Zresztą społeczeństwo nie traktuje gospodarki jako poważnego tematu do dyskusji, bo większość z nas po prostu tego nie rozumie. Niestety…

 3. @DrYoung:
  Też nie twierdzę, że się na tym znam i także chciałbym wierzyć, że politycy (oni?) się znają, ale obawiam się, że dla większości społeczeństwa nie ma to najmniejszego znaczenia… Niestety… Zresztą nie jest to pierwszy objaw społecznej ignorancji…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s