Uncategorized

(P)O debacie – na gorąco

Napiszę kilka słów o debacie Kwaśniewski-Tusk, na gorąco, póki pamiętam.

Całość poprawna, kulturalna i na stojąco ;-) Dobrym pomysłem okazał się mniejszy rygor czasowy, gdyż sprawił, że debata przyjęła formę poważniejszej dyskusji z możliwością sprostowania.

Ciekawsze wydarzenia:

  • A. Kwaśniewski przyznał, że nie wie, jak założyć działalność gospodarczą.
  • D. Tusk dał się zapędzić w kozi róg pytaniem o podatki w Irlandii.

Uwagi dotyczące prowadzących:

  • Ostatnie pytanie redaktora Skowrońskiego nieco zbyt oczywiste. Szczególnie nieciekawe upomnienie D. Tuska o 9 sekundach, z czym przewodniczący PO bardzo sprytnie sobie poradził odpowiadając „Popieram rurociąg, a nie ideę. Ideą ropa nie popłynie”.
  • Kompletnie niesmaczne było pokrzykiwanie Pani Gawryluk, która postanowiła o wiele bardziej rygorystycznie przestrzegać ograniczeń czasowych. Widocznie pani redaktor nie zrozumiała, że to jest debata Kwaśniewski-Tusk (Tusk-Kwaśniewski?) i ona jest tylko prowadzącą, gdyż bardzo usilnie starała się odegrać w tym spotkaniu znaczącą rolę.

Kto jest zwycięzcą debaty? Ciężko powiedzieć. Wiem natomiast, że niewątpliwym wielkim przegranym jest pani Gawryluk („Panowie, wyjaśnicie to sobie po programie. Teraz czas na moje drugie pytanie”. Z całym szacunkiem – widzowie chcą poznać opinie debatujących polityków, a nie pytanie pani redaktor).

Reklamy
Zwykły wpis

Jedna myśl w temacie “(P)O debacie – na gorąco

  1. MykMyk pisze:

    Tak:). Debata bardzo mi się podobała. Szczególnie jedno z ostatnich zdań pana przewodniczącego Donalad Tuska : ” Polacy naprawdę na to zasługują, naprawdę…” :). Mowa była bodajże o szczęściu jakiego doznamy, gdy władzę przejmie PO. A więc na wybory !!!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s