multimedia, polityka

On kłamie, że ja kłamię, że on kłamie

Tekst nieco spóźniony, ale dopiero teraz miałem trochę czasu, aby przyjrzeć się na spokojnie stenogramom, gdyż nie chciałem bazować na pamięci, która bywa zawodna. Podejrzewam, że większość z nas widziała, co się działo wieczorem na piątkowym posiedzeniu Sejmu. Mam tu oczywiście na myśli pojedynek pomiędzy posłem J. Kurskim i R. Giertychem. Przypomnijmy zatem fragment wypowiedzi „Bulteriera prawicy” (całość można znaleźć w okolicach 381 strony stenogramu, można tam oczywiście poczytać o tym, że PiS zrobił wiele i o „odzyskiwaniu państwa”, a także o „wrogiej aurze politycznej”):

Prawo i Sprawiedliwość zaczęło walczyć o przywrócenie kultury poczucia wspólnoty i godności…
(Poruszenie na sali)
(Głos z sali: A gdzie kultura na mównicy?)
…w polskim społeczeństwie i wśród polskiej młodzieży. Temu służy program „Zero tolerancji”, temu służy przywrócenie jednolitego umundurowania dla dzieci i młodzieży w szkołach podstawowych i gimnazjalnych.

Rząd Prawa i Sprawiedliwości podjął energiczne działania dla poprawy bytu grup najbardziej upośledzonych w III RP.
[… paplanina o tym, jakie to SLD było niedobre…]
Wprowadziliśmy, i to dosłownie przedwczoraj, kolejne formy wspierania rodziny, takie jak ulgi na dziecko.
(Poseł Andrzej Mańka: To nie wasz projekt.)
Wprowadziliśmy wspólnie z Ligą Polskich Rodzin podwójne becikowe. To są realne sukcesy.

Odpowiedź R. Giertycha prawdopodobnie już znacie z TV lub poniższego filmiku (zwróćcie proszę uwagę, iż wszystkie tezy byłego ministra edukacji bazują na wynikach głosowań):

Po takim wystąpieniu w trakcie kampanii wyborczej PiS musiał coś zrobić. A w czym ta partia jest najlepsza? Oczywiście w odwracaniu kota ogonem. I tak oto już w sobotę rano Premier powiedział: „ale byliśmy za becikowym, to był nasz pomysł, (Kurski) nie minął się z prawdą”. W poniedziałek swoje zdanie wygłosił także poseł J. Kurski: „Pan Roman Giertych wygłosił kilka kłamstw, które nie zostały niestety przez media należycie wyświetlone”.

I znów mamy do czynienia z sytuacją, że on kłamie, że my kłamiemy, a może my kłamiemy, że on kłamie, że my kłamiemy? O tym już sami musicie zdecydować.

PS. A tak swoją drogą, czy oglądając filmik z wystąpieniem R. Giertycha i słuchając głosów dobiegających z sali nie zauważacie podobieństwa do:

Reklamy
Zwykły wpis

10 myśli w temacie “On kłamie, że ja kłamię, że on kłamie

 1. Mi i tak najbardziej podobał się Kurski, który z uporem maniaka powtarzał, iż „kto raz skłamał, zawsze kłamać już będzie” Ciekawe czy zdawał sobie sprawę jaką krzywdę wyrządzał swojemu panu?

 2. ciekawe, czy ktoś z nich wreszcie powie prawdę? choćby tylko przez pomyłkę…
  z tego fragmentu „Dnia świra” najbardziej do mnie przemówiła scena wyrywania flagi. wyobraziłam sobie naszych polityków ze wszystkich opcji w takiej sytuacji. niestety, pasuje do nich jak ulał…

 3. Przepraszam, że post pod postem ale zapomniałem sobie wkleić to wcześniej (może ktoś się zainteresuje i weźmie w tym udział, doodge- wybacz tę link)

  W sieci istnieje alternatywny, ogólnodostępny sondaż wyborczy, na którym wyniki wyglądają trochę inaczej niż na „oficjalnych” sondażach zamawianych przez różne media. Sondaż istnieje jako samodzielna strona www- to znaczy, że głosować można cały czas (co 24 godziny z danego adresu IP- są też inne ograniczenia- przeczytajcie „Pytania”)- zatem można na niego zajrzeć od czasu do czasu i ciągle mieć wpływ na jego wyniki. Zajrzyjcie na http://www.sondaz.com – zapraszam do zabawy :)

 4. @Katya:
  Szkoda tylko, że tę komedię od tragedii oddziela tak cienka linia…

  @jah:
  Szczerze mówiąc, najchętniej podziękowałbym już obu tym panom (a także wielu ich kolegom)…

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s