polityka, przegapione newsy, spoleczenstwo

Przegapione newsy: Światowa Polska

I oto nasi wspaniali zafundowali nam kolejną porcję emocji w weekend. Sporo można by o tym pisać (i pewnie jeszcze napiszę), ale najpierw przejrzymy newsy, które mogły nam umknąć, a które niewątpliwie zasługują na naszą uwagę.

Ofiara z kóz ochroni samoloty?

Pewien przewoźnik po dwóch poważnych awariach samolotów przerwał na 10 dni loty międzynarodowe. Aby uchronić się przed kolejnymi awariami samolotów Boeing 757, postanowiono poświęcić dwie kozy. Rzecznik prasowy przyznaje jednak, że ofiara nie ma na celu rozwiązania wszystkich problemów technicznych. W trakcie ceremonii odbywającej się na lotnisku zwierzętom ścięto głowy.

Ciekaw jestem, czy udało się przebłagać Siłę Wyższą. Zastanawia mnie także skąd wiadomo, że owa siła woli baraninę, a nie inne mięso? Ale przecież to na pewno jest zapisane w mądrych księgach (spisanych przez ludzi)…

Hit jesieni: palenie czarownic

No i stało się. Dzieci pokazały, że szkoła jest dla nich ważna, że chcą się uczyć i nic nie stanie im na przeszkodzie do zdobywania wiedzy. Na drodze do oświecenia spróbowały stanąć dwie 60-letnie staruszki, które rzucały czary na szkołę, co miało sprowadzić złe duchy. Coś w tym musiało być, bo dzieci (a może nie do końca, bo wszystko działo się w szkole średniej) od kilku tygodni skarżyły się na ataki płaczu, odczuwały niepohamowany apetyt na mięso, itp. Ponieważ policja nie potrafiła im pomóc, postanowili wziąć sprawę we własne ręce. Wywlekli zatem potencjalne czarownice z domu, doprowadzili na szkolne boisko, gdzie zostały oblane benzyną i podpalone.

Brawo. W końcu dzieci zrozumiały, że trzeba samemu walczyć o swoje i nie ma co liczyć na władze. To może by tak teraz wspólnymi siłami wybudować bibliotekę?

A teraz nieco polityki…

Premier ma przechlapane?

Około 10 tysięcy ludzi protestowało przeciwko Premierowi, domagając się jego odejścia. Demonstracje te odbyły się rok po tym, gdy okazało się, że Premier kłamał, aby wygrać wybory. Przed parlamentem zabrało się około 30 stowarzyszeń i organizacji cywilnych. Obserwatorzy przewidują, że protesty będą się nasilać.

Czy władzy starczy odwagi i honoru, aby zrezygnować? Szczerze wątpię… Demonstracje się przeczeka, w wywiadach będzie się podkreślać, że nie można negocjować z przestępcami (bo przecież zgrupowanie jest nielegalne i utrudnia pracę rządowi), a potem znów będzie się opowiadać o tym, jak to ludzie uwielbiają swoich wybrańców.

Prezydent karci media

Na spotkaniu z zespołem telewizji publicznej Prezydent powiedział, że „nadmiernym wychwalaniem jego zasług i niekończącym się cytowaniem ‚głowy państwa’ dziennikarze oddają mu niedźwiedzią przysługę”.

A na koniec dobra wiadomość ze świata gospodarki…

Miejsc pracy coraz więcej

Prywatna firma ADP Employer Services donosi, że w sierpniu przybyło 38 tysięcy nowych miejsc pracy. W lipcu przybyło ich 41 tysięcy. Firma podaje, że korelacja pomiędzy jej danymi o nowych miejscach pracy, a wyliczeniami podawanymi przez stronę rządową wynosi 90%.

Jestem ciekaw, jakie teraz macie miny. Czy ostatnia wiadomość wystarczyła, aby zatrzeć niezbyt dobre wrażenie wywarte pozostałymi? Ale spokojnie, nie pakujcie jeszcze walizek i nie uciekajcie za granicę. Wydarzenia te nie miały bowiem miejsca w Polsce. Kozy zostały poświęcone w Nepalu, czarownice spalone w Afryce Południowej, kłopoty ma premier Węgier, a media „otaczają kultem jednostki” prezydenta Tadżykistanu. Niestety także ostatnia wiadomość nie dotyczy Polski, lecz USA i wbrew pozorom jest negatywna, gdyż analitycy spodziewali się powstania około 80 tys. miejsc pracy.

Wszystkie newsy pochodzą z „Rz”.

Reklamy
Zwykły wpis

5 myśli w temacie “Przegapione newsy: Światowa Polska

  1. @Katya:
    Czy Ty chcesz mnie do więzienia posłać takimi komentarzami ? :P
    (Uwaga specjalnie dla odpowiednich służb: nie odpowiadam za powyższy komentarz, którym wręcz się brzydzę i oświadczam iż śmiech, który można było usłyszeć o godzinie 23:01 w moim mieszkaniu, spowodowany był zupełnie czym innym…)

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s