oprogramowanie, polityka

Prawdziwy, interaktywny, komputerowy model Układu

Jakiś czas temu, pewien dość znany polski polityk wypowiedział takie oto slowa:

Dziś o układzie można więcej powiedzieć niż kiedyś, nawet są prowadzone badania o charakterze naukowym, przy użyciu modelu komputerowego układu, by ukazać te wszystkie związki między różnego rodzaju ośrodkami sił społecznych w Polsce.

Paskudni internetowi wrogowie narodu, przerażeni tym, co ich (jako członków układu) czeka, próbowali ośmieszyć tę wiadomość. Pytali się, co może wiedzieć na temat komputerowych modeli czegokolwiek brat osobistości, znanej z zamiłowania do nowoczesnych technologii, co widać, słychać i czuć(?):

Nastał zatem czas, aby ukrócić te śmichy-chichy. Oto wszem i wobec udostępniam Wam link do PKMU (Prawdziwego Komputerowego Modelu Układu). Życzę miłej zabawy w długie jesienne i zimowe wieczory.

Jeszcze może tylko wytłumaczę, na czym to polega. Należy tak przemieszczać wierzchołki grafu, aby przekształcić go do postaci, w której widać, że jest on grafem planarnym. Innymi słowy przesuwaj kropki tak długo, dopóki kreski nie przestaną się przecinać.

Reklamy
Zwykły wpis

7 myśli w temacie “Prawdziwy, interaktywny, komputerowy model Układu

  1. Ciekawe czy ów „komputerowy układ” uwzględnia również dane osób, których nie ma w naszym Powszechnym Elektronicznym Systemie Ewidencji Ludności- bo coś ostatnio Havel nam proponuje międzynarodowy arbitraż w czasie wyborów a czeska prasa uważa, że reszta państwa EU musi się za nas wstydzić- tylko czekać, aż Jarosław Kaczyński uzna, że też są w „Układzie” ;)

  2. a więc to tak wygląda komputerowy model układu? teraz już wiem, czym premier i jego wesoła kompania zajmują się w długie nudne wieczory. w ich modelu, jak rozumiem, zamiast kropek są nazwiska? ;)

  3. chociaż patrząc na premiera i prezydenta podejrzewam, iż do komputera nawet nie podchodzą. symulacje przeprowadzają dla nich podwładni. naukowo lęk przed nowoczesnymi technologiami nazywa się chyba cyberfobią?

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s