Niedzielne linki, produktywnosc, zycie

Niedzielne linki

W niedziele staram się odpocząć od polityki (i innych niekoniecznie przyjemnych rzeczy). Każdemu z nas przyda się chwila, aby się zatrzymać i wszystko na spokojnie przemyśleć. A ponieważ nie jestem fanem bezczynnego wylegiwania się przed TV, to serwuję Wam zawsze linki do kilku artykułów o ogólnie pojętym samodoskonaleniu (choć nie tylko), które moim zdaniem warto przeczytać.

  • Enjoy Life Now, AND Save for Later; or, Why Delayed Gratification is a False Dichotomy – bo każdy z nas chciałby dobrze się bawić, ale zdaje sobie sprawę z tego, że jednak warto też odłożyć trochę pieniędzy na później. Jak to pogodzić?
  • How to Cut Out Timewasters – skoro już wiemy, jak pogodzić zabawę z oszczędzaniem, warto jeszcze umieć znaleźć czas na zabawę. Najłatwiej będzie nam przestać marnować nasz czas. Zastanówcie się nad tym. Będziecie zdziwieni, jak wiele czasu marnotrawicie.
  • How To Get A Faster Email Response – zdarza się, że marnujemy dużo czasu, bo czekamy na odpowiedź na maila. To niestety już nie zależy od nas, a może jednak…
  • How To Become a Highly Productive Night Owl – przestaliśmy już marnować nasz czas. Spróbujmy zatem stać się bardziej produktywnymi. To pozwoli nam zachować jeszcze troszkę chwil dla siebie. Większość artykułów na temat produktywności zaczyna się od rady, aby wstawać o 4 lub 5 rano. A co jeśli nie jesteśmy rannymi ptaszkami?
  • How to Read 70+ Books in a Year – jesteśmy już produktywni, nie marnujemy czasu na bzdury. Coś jednak nadal jest nie tak – są rzeczy, na które czasu zawsze nam brakuje. W moim przypadku problemem jest wciąż rosnący stosik książek do przeczytania. Jak sobie z takim stosem poradzić? Jak czytać więcej?
  • 17 steps to building a camp fire – a gdy już postanowimy odpocząć, z pewnością przyda nam się instrukcja krok po kroku, jak rozpalić ognisko ;-)
Reklamy
Zwykły wpis

3 myśli w temacie “Niedzielne linki

  1. dobre rady… swoją drogą zadziwia mnie, jak niewiele w polskiej blogosferze jest blogów traktujących o produktywności… To nas w pewnym sensie wyróżnia i sygnalizuje naszą zbiorową mentalność

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s