polityka

Pierwsza suka IV RP

Obiecałem wpis o dobroci serca miłościwie nam panujących, ale na to trzeba jeszcze troszkę poczekać. O wiele ciekawszy wydaje się obecnie List Rzecznika Prasowego Marszałka Sejmu do Kierownika Zespołu Portalu TVN24.pl (więcej informacji i stanowisk Marszałka Sejmu można znaleźć tutaj). Co może być ciekawego w takim liście? Spodziewacie się pewnie, że ktoś poczuł się obrażony jakimś tekstem masońskiego dziennikarza? Prawie trafiliście. Ale, jak zawsze, diabeł tkwi w szczegółach.

18 lipca na stronie internetowej tvn24.pl został zamieszczony film o ewentualnym powołaniu komisji śledczej (w sprawie afery CBA). Pech/Układ sprawił, że film został podpisany tytułem „Problemy Saby”. W związku z powyższym (fragment wspomnianego listu):

I chociaż nie istnieje prawny obowiązek przewidziany w prawie prasowym, to jednak Ludwik Dorn jako Marszałek Sejmu oczekiwałby przeprosin w stosunku do swojego psa.

Dla tych, którzy nie śledzą bieżących wydarzeń politycznych wyjaśniam, że Saba jest psem Ludwika Dorna. Nie jest to jednak zwyczajny pies. Oj nie… Po raz pierwszy o tym sympatycznym sznaucerze (a właściwie sznaucerce) usłyszeliśmy na początku maja, gdy Marszałek przyprowadził ją ze sobą do Sejmu. Potem dowiedzieliśmy się, iż Saba odbywa spacery w towarzystwie funkcjonariuszy Biura Ochrony Rządu (ale tylko wtedy, gdy jej właściciel ma ważne zajęcia i nie może sam zajmować się swoją ulubienicą). A całkiem niedawno pojawiły się pogłoski, że została jej przydzielona osobista asystentka. Widać tu doskonale, że kariera odpowiednich osób (hmm) jest w IV RP błyskawiczna…

Chciałbym zatem zaproponować Panu Marszałkowi, aby zastanowił się nad historią Duncana M. McDonalda (można o tym przeczytać także na BlogFM; chodzi o teriera, który trzykrotnie uczestniczył w wyborach w USA, odciskając na karcie własną łapę) i rozważył możliwość nadania Sabie praw wyborczych.

Reklamy
Zwykły wpis

2 myśli w temacie “Pierwsza suka IV RP

  1. Pingback: Saba znowu w akcji « Doodge’owy przemyślnik

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s