technologia

Google a CIA

Od pewnego czasu w USA pojawiają się plotki o tym, że założyciele najpopularniejszej obecnie na świecie wyszukiwarki internetowej współpracują z różnymi agencjami rządowymi (w tym z CIA). Choćby taki filmik:

Znalazł się nawet były agent CIA (Robert David Steele), który twierdzi, że na początku swojej działalności Google były wspierane z funduszy tej niezbyt lubianej agencji. Przedstawiciele firmy oczywiście nie chcą tych tez komentować.

Przeciętnemu użytkownikowi internetu może nasunąć się pytanie, po co agencji wywiadowczej Google? O wiele łatwiej byłoby zrozumieć zainteresowanie GMailem czy Google Docs. Ale jaka jest korzyść z dostępu do baz danych wyszukiwarki internetowej? Jeśli też jesteście tego zdania, to najprawdopodobniej nie słyszeliśce o aferze spowodowanej wyciekiem informacji zebranych przez AOL.

Czy jesteście już troszkę przestraszeni? Jeśli tak, to trzymajcie się mocno foteli, bo to nie wszystko. Jak donosi NewScientist na zdjęciach satelitarnych GoogleEarth (tak, tego samego, którym wszyscy się swego czasu bawiliśmy) odkryto chińską łódź podwodną, o której nikt wcześniej nie wiedział.

Może zatem powinniśmy się zastanowić, skąd bierze się nasze zaufanie do Google (jak i innych firm). Pomyślcie o tym, gdy będziecie wypełniać jakiś formularz z danymi personalnymi, czy nawet wpisywać kolejne hasło w polu tekstowym wyszukiwarki ;-)

Reklamy
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s