polityka

Co komu w Polsce wolno

Po weekendowym odpoczynku od polityki warto znów się nią zająć. Szczególnie, że mimo weekendu i wakacji, trochę się działo. Przyjrzyjmy się trzem wydarzeniom, które pokazują bardzo ciekawą wizję sprawiedliwości według PiSu.

Wydarzenie pierwsze

Paweł Zalewski, uznany za najlepszego posła (przez „Politykę”), jeden z niewielu, którzy rzeczywiście coś robią i (co jest już chyba bardzo rzadkim zjawiskiem) znają się na tym, czym się zajmują, został zawieszony w prawach członka partii (której był wiceprzewodniczącym). Dlaczego? Otóż skrytykował on minister Annę Fotygę. Prezydent stwierdził nawet, że jego zachowanie było „tak zdumiewające, jak to tylko możliwe„. Jak ostra była zatem ta krytyka? Poniżej tylko fragment wypowiedzi posła (resztę możecie znaleźć tutaj):

Jeżeli słyszę, iż minister spraw zagranicznych twierdzi, że mandat jest precyzyjny, a ze strony premiera słyszę, że nie jest precyzyjny, jeżeli słyszę od pani minister, że nie będziemy tej kwestii poruszali na konferencji międzyrządowej, no to muszę powiedzieć, że rzeczywiście jest coraz więcej pytań, które sobie zadaję.

Wydarzenie drugie

Teraz zrobię coś, czego nigdy bym się nie spodziewał – stanę w obronie Jacka Kurskiego, wobec którego PiS wszczęło w ubiegłym tygodniu postępowanie dyscyplinarne. Czym podpadł „Bulterier prawicy”? Czy chodzi o dziadka Tuska? A może o kłamstwa w sprawie plakatów wyborczych PO? Ależ skąd. Kurski dopuścił się czegoś o wiele gorszego – odważył się skrytykować posłankę Jolantę Szczypińską. Przypomnijmy, że kilka tygodni temu żartował on z podróbki torebki wspomnianej posłanki (która zresztą oficjalnie przyznała, że nie widzi nic złego w noszeniu podróbki).

Wydarzenie trzecie

Gdzie można było spotkać w ostatni weekend czołowych polityków koalicji? Oczywiście na pielgrzymce Radia Maryja na Jasną Górę. Z ambony padło nawet stwierdzenie: „Jakże się nie radować, skoro jest z nami rząd„, a sam premier wygłosił te oto słowa:

Dziś Polska jest tutaj. Mogę to powiedzieć z pełnym przekonaniem, z pełną wiarą. I dzięki takim jak wy Polska trwa i będzie trwała, wbrew wszystkiemu, wbrew wszystkim trudnościom, wbrew tym, którzy jeszcze nie uwierzyli, tym, którzy często uwierzyć nie chcą. Ale wierzę, że i oni mogą uwierzyć, że Duch Święty może wszystko.

I nikt by pewnie z tego nie robił wielkiej afery, gdyby nie taśmy (coś za dużo tych nagrań się ostatnio pojawia) z wykładu ojca Rydzyka dla studentów Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Słuchacze zostali uświadomieni, że Prezydent jest „oszustem ulegającym lobby żydowskiemu„. Usłyszeli także ostrzejsze wypowiedzi:

Pani prezydentowa z taką eutanazją? Ty czarownico! Ja ci dam! Jak zabijać ludzi, to sama się podstaw pierwsza.

Na koniec przydałby się jakiś komentarz, ale czy tu cokolwiek trzeba komentować? Może zatem zakończę cytatem z „Folwarku zwierzęcego” Orwella, który chyba sam się tu ciśnie na klawiaturę:

Wszystkie zwierzęta są równe, ale niektóre zwierzęta są równiejsze od innych.

Reklamy
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s