absurdy

Archeologiczny wilczy apetyt

Jakiś czas temu pojawił się tutaj wpis, o sprzedaży raków. Sprawa była tak abstrakcyjna, że postanowiłem stworzyć specjalną kategorię, do której będą trafiały właśnie takie posty. Oczywiście nawet żyjąc w Polsce nie spotykamy się z tego typu zdarzeniami codziennie (jeśli komuś mało absurdów, to zapraszam do czytania wpisów z kategorii polityka ;-) ). Wczoraj trafiłem jednak na newsa, który w pełni zasługuje na umieszczenie go w tym miejscu.

W dniu 3 lipca odbyła się w Chinach konferencja prasowa, podczas której profesor Dong Zhiming po raz pierwszy pokazał szczątki pewnego dinozaura. Są to kości 18-metrowego roślinożercy, który żył 85-100 milionów lat temu.  Co w tym niezwykłego?

Otóż szczątki te mają bardzo ciekawą historię. Zostały odnalezione i wykopane znacznie wcześniej przez grupkę chłopów z małej wioski w centralnych Chinach. Co można zrobić z takim znaleziskiem? Co Wy byście zrobili? Wiadomo, że jeśli wezwie się naukowców, to wszystko rozkopią, będą wypytywać, zrobi się straszne zamieszanie. Ale przecież to są tylko kości. A co robi się z kości? Można na przykład… ugotować zupę. A jeśli dodatkowo się je trochę zetrze, to otrzymamy płyn bogaty w wapń, którym możemy nakarmić dzieci. Część chłopów zwęszyła w tym nawet  niezły interes i sprzedawała sproszkowane „kości smoka”, jako lekarstwo.

Jak długo trwał ten proceder? Jak dawno kości zostały wykopane? Ciężko powiedzieć. Pewną wskazówką może być jednak fakt, że początkowo ważyły około tony, a do profesora Donga trafiły szczątki ważące tylko 200kg…

Reklamy
Zwykły wpis

Jedna myśl w temacie “Archeologiczny wilczy apetyt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s