biznes, Niedzielne linki, produktywnosc, zycie

Niedzielne linki

Oto kolejna porcja linków:

  1. Time is All We Have: 3 Ways to Increase Return on Investment z Pick the Brain – w dzisiejszych czasach każdy narzeka na brak czasu i coraz więcej ludzi interesuje się inwestowaniem; a może dałoby się wykorzystać inwestycyjne praktyki w zarządzaniu czasem?
  2. What’s Your Intelligence Type? z LifeHack.org – jeśli to czytasz, to pewnie uważasz się za wykształciucha, może warto sprawdzić, jakiego typu jest Twoja inteligencja?
  3. Under stairs storage: brilliant z Unclutterer – bo zazwyczaj genialne pomysły są proste…
  4. How To Stay Motivated z LifeHack.org – tytuł mówi sam za siebie: artykulik przydatny chyba każdemu (pomysły proste, na które każdy sam by wpadł, ale jednak warto je sobie przypomnieć)
  5. Top 5 Things Entrepreneurs Can Learn from Albert „Bad Boy” Einstein z eSoup – 5 myśli Einsteina, o których zawsze warto pamiętać

A na koniec dwa linki nieco mniej poważne (chociaż…) Jednak warto je przejrzeć w dobie tak bezmyślnego uwielbienia wszystkiego, co pochodzi z USA.

Pierwszym z tych linków jest Handbook for Life: 52 Tips for Happiness and Productivity z Zen Habit, czyli (jak głosi tytuł) 52 sposoby na szczęście i produktywność (czyż to nie proste? A my durnie tyle się nad tym głowimy).

Długo myślałem nad zapowiedzią drugiego linka i doszedłem do wniosku, że nic nie zareklamuje go lepiej, niż on sam. Oto fragment:

Greetings all, Steve here again. So, I’m learning Italian. It’s hard, ya know? I mean, it’s a really tough language. I bought an Italian dictionary and, I mean, wow! You just wouldn’t believe how many words the Italian language has. And several years ago I attempted to learn German and that was a very difficult language, with many words. And several years before that I learned French and that was also an extremely hard language to master. I was thinking about this problem the other day when it occurred to me: All European languages are tough! And then something else occurred to me: If all European languages are really tough, then probably nobody in Europe knows what anybody else is saying. And, ya know, that must be really inefficient!

Resztę można przeczytać tutaj.

Reklamy
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s