polityka

Odwracanie kota ogonem

– czyli o tym, że zawsze jest ktoś, kto wie lepiej

I stało się. Premier znów przemówił w typowym dla siebie tonie.

Osoby stające w obronie kardiochirurga Mirosława G. w rzeczywistości bronią elit i grup interesów.

A wszyscy wiemy, że jak Premier coś sobie wmówi, to już koniec. I nie pomogą tu decyzje niezawisłych sądów, opinie wyborców, politologów, czy innych polityków, a nawet zdrowy rozsądek (z którym zresztą miłościwie nam panujący pożegnali się zaraz po zakończeniu kampanii wyborczej).

Przypomnijmy, że dokładnie ten sam mechanizm był stosowany w celu obrony gniotowatej (co przyznawali nawet członkowie PiSu) ustawy lustracyjnej. W tamtym przypadku posunięto się jeszcze dalej. Sam Prezydent uświadamiał przecież Polaków, że nawet profesorowie nie są inteligentami (yntelygientami – wykształciuchami czyli), bo jakże można się za takowego uważać, a jednocześnie być przeciwnikiem lustracji.

Kolejnym przykładem tej magicznej sztuczki, na którą Polacy dają się nabierać bez przerwy (ileż można?) , jest fakt, że Giertych nadal jest ministrem. A przecież była możliwość pozbycia się tego Pana (a przynajmniej zweryfikowania jego słowności), choć kosztowna. Do referendum jednak nie doszło… Bo i po co? Czy ktoś z nas nie zgodzi się z tym, że w szkole nie powinno być miejsca dla przemocy i narkotyków?

Każdy magik jednak Wam powie, że nie można w kółko pokazywać tylko jednej sztuczki. Z dwóch powodów:

  • sztuczki łatwo się nudzą,
  • prędzej czy później znajdzie się ktoś, kto ją zdemaskuje.

Wydaje się, że drugiego powodu PiS się nie lęka. Zawsze przecież będzie można powiedzieć, że ten Pan, to układu (czy jak tam to się obecnie nazywa) broni. Tylko czy to wtedy jeszcze zadziała? Cóż, poczekamy – zobaczymy. Jak widać do tej pory działało. Zatem pozostaje nam czekać, aż Polacy zapragną nowej sztuczki, którą będą z równą szczodrością raczeni. A do tego czasu nie pozostaje nam nic innego, jak znosić z cierpliwością kolejne wybryki tych, którym nikt nie wmówi, że „białe jest białe, a czarne jest czarne”. Premier wymyślił, Premier powiedział, więc musi tak być i już.

Reklamy
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s