polityka

Igrzysk, więcej igrzysk!

– czyli o tym, jak Prezydent dzień pewien wyznaczył i wolnym go uczynił

Nasz (ciekawe, kto jeszcze się pod tym podpisze) Prezydent obwieścił dziś światu, iż Polacy są stanowczo zbyt mało patriotyczni. Co zatem trzeba zrobić? (poza niszczeniem pomników) Otóż zdaniem Prezydenta „w najbliższych latach, jeżeli będą one tak udane gospodarczo jak dotychczas, Polskę będzie stać na jeszcze jeden wolny dzień”.

Wprost cudownie. Już w tej chwili jesteśmy w światowej czołówce pod względem liczby dni wolnych w roku. Ale co tam, przecież ludzie się będą cieszyć. Ciekawe, czy ktoś zastanowił się wcześniej, że każdy dzień wolny zwiększa koszty pracy. Tak, te same koszty pracy, o których słyszymy co chwila, bo każdy polityk zgadza się z twierdzeniem, że należy je obniżyć.

ATSD czy Wy też odnosicie wrażenie, że bracia K. zachowują się czasem jak dzieci? W tym przypadku LKa ukazuje nam typowe zachowanie dziecka w sklepie z zabawkami/słodyczami. Gdy jest święto, chce nowe święto, gdy ktoś przenosi pomniki i on chce to robić…

A przy okazji zwrócę Waszą uwagę na jeszcze jeden fragment dzisiejszej wypowiedzi naszego wielkiego wodza:

…w celu odbudowy polskiego patriotyzmu […] całkowicie zmieniono politykę odznaczeń. Dziś odznaczani są tylko ci, którzy brali udział w walce o niepodległą Polskę.

Ciekawe. Bo czy to przypadkiem nie ten Pan podpisał odznaczenie gen. Jaruzelskiego? (Owszem, potem zachował się jeszcze mniej honorowo i wykręcał się, że to przez pomyłkę, że nie wie, co podpisuje i takie tam, ale jednak…)

Reklamy
Zwykły wpis

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s