multimedia, polityka

Kraj kretynów ??

Parę dni temu na blogu fraglesi pojawił się taki oto wpis. No cóż, z zawartymi w nim tezami trudno się nie zgodzić. O wiele bardziej kontrowersyjna wydaje mi się dyskusja, która wywiązała się w komentarzach. Podsumować można ją mniej więcej tak:

  • każdy widzi, że żyje w kraju kretynów,
  • każdy uważa się za nieprzynależnego do tej kategorii,
  • nikt nie robi nic, aby to zmienić.

Jest to bardzo typowe podejście „wykształciuchów” (i chyba na tym właśnie polega ich słabość). Mój kolega w ramach postanowień noworocznych napisał na swoim nibyblogu tekst, który chyba warto tu zacytować:

… W Polsce jest tyle narzekania, a tak malo faktycznego dzialania, ze mnie to zaczelo irytowac. Zwlaszcza gdy sie obracam w kregu ‚inteligencji’, to przerazenie mnie bierze. Mianowicie ludziom sie wydaje, ze inteligenci nic nie moga poradzic, gdy u wladzy sa jelopy i ze nie moga zmienic wladzy, bo jelopow jest wiecej, wiec ich nie przeglosuja, a poza tym jelopy mamia jelopow jelopowymi haslami, ktore inteligencji nie przejda przez usta, ani uszy i mozgi. Otoz ja uwazam, ze to jakas bardzo smutna definicja inteligenta. Wizerunek inteligenta jakiego ja nosze w sobie, to ten pierwszy jaskiniowiec, ktory wymyslil, ze wielkiego jelopowatego mamuta mozna zatluc jelopowa maczuga… [Qbolec]

A dla tych, którym ten tekst nie wystarczy, dołączam jeszcze filmik o tym, co może jednostka:

Krzyczcie zatem do woli, że to kraj kretynów (wszak zauważenie, że coś jest nie tak, jest pierwszym krokiem na drodze do zmian). Nie zapominajcie jednak, że to przez nas takim się stał i jeśli MY nie zaczniemy tego zmieniać, to nikt za nas tego nie zrobi…

Zwykły wpis

Jedna myśl w temacie “Kraj kretynów ??

  1. sprezyslaw pisze:

    zgadzam się, tylko że zbyt wielu stosuje się do złotej zasady Murphy’ego: nie kłóć się z głupim, bo nie będzie widac różnicy między wami..

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s